Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sportowa Olimpiada Pokoleń 29-31 maja 2015r.

Sportowa Olimpiada Pokoleń za nami. Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie i Zarządem Głównym TKKF w Warszawie po raz kolejny zorganizowało Sportową Olimpiadę Pokoleń pn. Aktywni w każdym wieku. Impreza odbyła się w Okunince nad Jeziorem Białym w dniach 29-31 maja 2015r.

W piątek (29.05) organizatorzy zaprosili do udziału w Integracyjnej Mini Olimpiadzie Zabaw i Gier pn. "Sprawny mimo wszystko" osoby niepełnosprawne z naszego województwa z Domów Pomocy Społecznej w Kaniem, Chojnie Nowym Pierwszym, Nowinach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie i we Włodawie. Rywalizacja prowadzona była w konkurencjach: sportowy tor przeszkód, tunel sprawnościowy, kręgle, drużynowy skok z miejsca w dal, bieg wahadłowy z piłką. Odbyły się również konkursy piosenki i wiersza oraz plener malarski „Żyję zdrowo na sportowo”. W zawodach zwyciężyli wszyscy. Każdy z uczestników otrzymał złoty medal, natomiast placówki uczestniczące pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dla wszystkich - uczestników i kibiców poza obsługą sędziowską, techniczną, medyczną, nagrodami, przejazdem do Chełma organizatorzy zabezpieczyli gorący posiłek oraz napoje. Nie wszyscy uczestnicy zdecydowali się na powrót do domów i zostali do końca imprezy.

Celem organizacji Mini Olimpiady były: rehabilitacja społeczna, doskonalenie ogólnej sprawności fizycznej, aktywizacja ruchowa, kreowanie pro-zdrowotnego stylu życia, kształtowanie postaw i umiejętności społecznych umożliwiających współżycie z innymi i samodzielne funkcjonowanie, ukazanie pozytywnych wzorców zachowań na obiektach sportowych, solidarność międzypokoleniowa.

W kolejne dwa dni odbywały się rozgrywki w grach indywidualnych i zespołowych, prowadzone na obiektach sportowych ORLIK we Włodawie i w Ośrodku Wypoczynkowym Poczty Polskiej oraz Ośrodku Wypoczynkowym PERKOZ w Okunince. Do współzawodnictwa sportowego stanęły zespoły składające się z dzieci, młodzieży, osób dorosłych i Rodzin, reprezentujące miasta, gminy, zakłady pracy z województwa lubelskiego, tj. reprezentacje GRYF Gmina Zamość, LW Bogdanka, TKKF Puławy, Krasnystaw, TKKF CUKROPOL Lublin, MPEC Chełm, CEMEX Chełm, AD Chełm, reprezentacja Gminy Chełm oraz drużyny OLD BOYS, PORTLAND, "CHYBA TY"

Celem Sportowej Olimpiady Pokoleń jest: integracja pokoleń: dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin – kształtowanie wzajemnych pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami; współzawodnictwo sportowe i rekreacyjne; promocja zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego; promocja województwa lubelskiego; edukacja ekologiczna – prezentacja możliwości i sposobów zgodnego z naturą spędzania czasu wolnego połączonego z poszanowaniem i ochroną środowiska.

Poniżej zwycięzcy poszczególnych dyscyplin:

PIŁKA NOŻNA
1. AD CHEŁM
2. GRYF GMINA ZAMOŚĆ
3. MPEC CHEŁM

PIŁKA SIATKOWA
1. OLD BOYS
2. LW BOGDANKA
3. GRYF GMINA ZAMOŚĆ

SIATKÓWKA PLAŻOWA
1. LW BOGDANKA I
2. GRYF GMINA ZAMOŚĆ
3. LW BOGDANKA II

KOSZYKÓWKA
1. TKKF CUKROLPOL LUBLIN
2. TKKF PUŁAWY
3. CEMEX CHEŁM

PRZECIĄGANIE LINY
1. MPEC CHEŁM
2. PORTLAND
3. CHYBA TY

TENIS STOŁOWY
kobiety
1. KRYSTJAŃCZUK IZABELA
2. BIRLET AGNIESZKA
3. BORYS ELŻBIETA
mężczyźni
1. ŁATYŃSKI WOJCIECH
2. CHOJNACKI ZBIGNIEW
3. HANUSIAK JAN

SZACHY
juniorzy
1. SZYCHULEC MARTYNA
2. SZYCHULEC MIKOŁAJ
seniorki
1. TROCHIMOWICZ BEATA
seniorzy
1. SZYCHULEC KRZYSZTOF
2. BORYS DAMIAN
3. SIKORSKI JANUSZ

WIELOBÓJ RODZIN
grupa dzieci do lat 10
1. ŻUKÓW
2. SZYCHULCÓW
3. RADZICKICH
dzieci od lat 11
1. SIKORSKICH
2. PUŁAWÓW
3. PACÓW

Dla zwycięzców w grach zespołowych organizatorzy przygotowali puchary, dyplomy, w dyscyplinach indywidualnych zwycięzcy otrzymali medale oraz dyplomy. Ponadto organizatorzy zapewnili: współzawodnictwo sportowe, wyżywienie, noclegi w Ośrodku Wypoczynkowym Poczty Polskiej i PERKOZ, obsługę sędziowską, techniczną i medyczną, oprawę spikerską i w czasie rywalizacji sportowej i na terenie Ośrodka, transport zawodników z Okuninki na obiekty we Włodawie oraz ubezpieczenie na czas trwania imprezy.

Biuro Wojewódzkiego TKKF w Lublinie
20-609 Lublin    ul. Filaretów 44   
tel. 727 712 273
e-mail: wtkkflublin@wp.pl

NIP          712 21 83 985    
REGON   0000164069
KONTO   Bank PKO BP
78 1020 3150 0000 3102 0041 4375

marszalkowski

msit

Copyright (c) Wojewódzkie TKKF Zarząd w Lublinie 2014. All rights reserved.
Designed by MjP